Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
FB
G79 Geodezja

Podziały w ramach inwestycji publicznych (ZRID)

   Specustawa drogowa, określa szczególne zasady przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Szczególność przepisów ustawy polega przede wszystkim na tym, iż ze względu na specyficzny charakter inwestycji drogowej, jako inwestycji liniowej przebiegającej najczęściej przez wiele nieruchomości, ustawodawca połączył kilka odrębnych procedur i rozstrzygnięć administracyjnych w jedną procedurę, kończącą się decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (decyzją ZRID), stanowiącą podstawę rozpoczęcia robót budowlanych w zakresie budowy drogi publicznej.
   Jednym z elementów decyzji ZRID może być rozstrzygnięcie, w wyniku którego dochodzi do zatwierdzenia podziału nieruchomości. Wynika to wprost z treści z art. 12 ust. 1 specustawy drogowej, zgodnie z którym „decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej zatwierdza się podział nieruchomości”.